Obuwie wiosenno-letnie dla pań o sylwetce wysokiej i niskiej - Nasz Swiat
30
Pt, lipiec

Moda

Sylwetka wysoka

Panie zbyt wysokie nie powinny bardziej podwyższać się obcasami, więc obuwie na wysokim obcasie odpadają. Czółenka, które sprawdzą się przy takiej sylwetce to te na najniższym obcasie. Grubość obcasa uzależniona jest od ciężaru ciała – masywniejsza pani, obcas stabilniejszy. Tego typu obuwie powinno być zaopatrzone w krótkie noski, jeśli takowe posiada, aby niepotrzebnie wydłużyć sylwetkę. Dobrym rozwiązaniem będą czółenka z małym wycięciem na palce.


    

Kolejnym modelem idealnym dla wysokiej pani są baleriny, czyli obuwie na płaskiej podeszwie. Sprawdzą się przy sylwetce wysokiej, ale szczupłej, ponieważ ich budowa z reguły jest dość delikatna. Wysokie, ale tęższe panie mogą przyjąć alternatywę w formie wygodnych czółenek na niskim obcasie.


 


Obuwie typowo letnie dla pań szczupłych to sandały i klapki na płaskiej podeszwie. Pozwolić sobie mogą również na niewielki obcas. Fason obuwia zależy od upodobań kobiety. Natomiast panie korpulentne korzystniej wyglądają w obuwiu na niewysokim i stabilnym obcasie. Sandały powinny mieć szersze paski, które zachowają balast sylwetki.Sylwetka niska

Kobieta niska musi koniecznie zaopatrzyć się w obuwie na obcasie minimum 7 cm. Czółenka idealne dla niskiej pani to te z lekko wydłużonym noskiem, najlepiej w neutralnym kolorze: beż, czerń, brąz. Osoby niskie, ale szczupłe mogą nosić zarówno obcas w formie szpilki jak i grubszy. W przypadku osób tęższych sprawdzą się buty na grubszym obcasie o wysokości 5cm. Obuwie modne od kilku sezonów to buty na koturnie, jest również przeznaczone dla pań niskich. Zazwyczaj tego typu buty sięgają wysokości 10-11 cm. Duży plus tego typu obuwia to wydłużenie sylwetki oraz wygoda.

 

    
Letnie obuwie takie jak klapki dla pań niskich powinno być na niewysokim koturnie lub na płaskiej podeszwie – japonki, które wydłużą stopę, jednak ich paski nie powinny być zbyt cienkie, ani zbyt szerokie.
 

Tekst: Agnieszka Łepek
źródło zdjęć: butyitorebki.pl, najlepszegalerie.pl, sklepy24.pl, ceneo.pl, groszki.pl, sklepkamil.pl, czarnebuty.pl, snobka.pl, polki.pl, alebuty.net, iwoman.pl, szafa.pl, urstyle.pl, we-dwoje.pl, tablica.pl, 4fsklep.pl