Marzia Gaggioli. Śpiewa po polsku choć go nie zna - Nasz Swiat
25
N, wrzesień

Wiadomości

Porównywana jest do Lady Gaga lub Dody. Niektórzy ją kochają, inni uważają, że nie umie śpiewać, tym bardziej po polsku. Wszystko jest kwestią gustu… Jedno jest pewne, Marzia Gaggioli jest miłą i szaloną dziewczyną, która zakochała się w naszym języku i ma nadzieję, że już niebawem będzie mogła wystąpić przed polską publicznością.


Marzia Gaggioli / foto: arch.prywatne

Teledyski Marzi Gaggioli oglądają tysiące Polaków i z dnia na dzień przybywa jej fanów w kraju. Piosenkę „Jestem tutaj” obejrzało do dnia dzisiejszego prawie 2 mln internautów.

 

Rzymianka z urodzenia, kosmopolitka z zamiłowania. 30-letnia Marzia Gaggioli sama pisze teksty do piosenek w kilku językach, w tym po polsku, choć ich nie zna.
- Uważam, że język polski jest fascynujący chociaż bardzo trudny. Teksty do piosenek piszę sama, korzystając ze słownika – mówi młoda Włoszka w rozmowie z redakcją i dodaje – nagrałam piosenki także po niemiecku, francusku, hiszpańsku, portugalsku, węgiersku, rosyjsku, arabsku, chińsku, japońsku, zulu, turecku, rumuńsku, angielsku, holendersku, indu i włosku, a teraz myślę także o piosenkach w języku Marsjan.


Oprócz pisania tekstów do piosenek i kompozycji muzyki, Gaggioli sama tworzy oryginalne teledyski do swoich utworów.
- Zajmuję się wszystkim od A do Z i bardzo dobrze się przy tym bawię – przyznaje.  

Kilka miesięcy temu Marzia wygrała plebiscyt jednej z wrocławskich gazet, w którym internauci wybierali gwiazdę, którą chcieliby usłyszeć.
- Był to jedynie plebiscyt, nie było jednak mowy o organizacji koncertu. Bardzo bym chciała pojechać do Polski oraz móc wystąpić przed Polonią włoską – tłumaczy.

Na pytanie: Kim jest Marzia Gaggioli oprócz piosenkarki odpowiada z uśmiechem na twarzy „Nikim, Marzia Gaggioli bez muzyki nie istnieje”.

Anna Malczewska