Turyn: Koncert z okazji Święta Niepodległości - Nasz Swiat
19
Cz, maj

Nie przegap

Ognisko Polskie w Turynie i Konsulat Honorowy w Turynie, z okazji Narodowego  Święta Nieodległości organizuje koncert, który odbędzie się w sali telewizji włoskiej RETE 7.


Ognisko Polskie w Turynie i Konsulat Honorowy w Turynie, z okazji Narodowego Święta Niepodległości organizuje koncert, który odbędzie się w sali telewizji włoskiej RETE 7 - corso Regio Parco 146, dnia 7 listopada o godzinie 18-tej. Koncert ten będzie można również obejrzeć w telewizji (podamy datę). Uczestnicy spędzą przyjemny wieczór delektując się muzyką autora włoskiego Pergolesi i jego utworem "La serva padrona" wykonaną przez sopran Dominikę Zamarę, przy fortepianie Florian Jovino. Axel Echemier basso i Luigi Di Cesare.

Naturalnie nie zapominając o ważnej dla naszych rodaków dacie 11-go listopada, koncert rozpocznie się pieśniami patriotycznymi skomponowanymi przez polskich autorów, jak „Warszawianką,” „Życzeniami” Chopina i innymi.

Przed koncertem Konsul Honorowy RP w Turynie powie kilka słów dotyczących naszego Święta Narodowego a Prezes Ogniska Polskiego w Turynie krótko opisze działalność Ogniska, podkreślając, że za trzy lata będziemy obchodzili 70-tą rocznicę jego istnienia, bowiem zostało ono założone przez ex-kombatantów Armii Generała Andersa w roku 1948.

Zachęcamy wszystkich rodaków, dzięki rozpowszechnieniu tej wiadomości przez uprzejmość Redakcji Naszego Świata, do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Przypominamy, że teatr telewizyjny zawiera około 100 miejsc, więc prosimy o zarezerwowanie dzwoniąc na nr tel. Ogniska 333-7079603.

Prosimy również o zawiadomienie czy uczestnicy są zainteresowani librettem opisującym treści utworu Pergolesiego.
 
Wanda Romer
Prezes Ogniska Polskiego w Turynie