Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na rzymski Marsz Różowej Wstążki - RACE FOR THE CURE ROMA 2016 - Nasz Swiat
19
Cz, maj

Nie przegap

Zapisy do Polskiej Drużyny rozpoczęte!


RAK  PIERSI  TO  CHOROBA,  KTÓRA  MOŻE  DOTKNĄĆ  KAŻDĄ  Z  NAS!

"Najsilniejszą bronią kobiety w walce z rakiem piersi jest wiedza. Wiedza na temat choroby  – poczynając od możliwości wczesnego jej wykrywania a kończąc na świadomym udziale procesie leczenia..... "  - www.amazonki.com.pl

Zbliża się 17 edycja „Race for the Cure Roma” - to największa manifestacja promująca profilaktykę raka piersi, organizowana przez Komen Italia (www.komen.it)  
  

Głównym celem „Race for the Cure” jest upowszechnianie  profilaktyki raka piersi,  udzielenie wsparcia kobietom,  które zmagają się z nowotworem, oraz zbiórka funduszy, dzięki którym możliwe będą: szeroka edukacja oraz szybka diagnostyka raka piersi. 

 13 i 14 maja br. w Villaggio della Salute (Miasteczko Zdrowia) na Circo Massimo, Panie będą mogły skorzystać z konsultacji lekarskich, uczestniczyć  w  konferencjach i warsztatach na temat zdrowego stylu życia i prewencji raka piersi.
 

15 maja o godz. 10.00 - odbędzie się Bieg - 5 km i Marsz - 2 km
 
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, już po raz piąty będzie  uczestniczyć w Race di Roma organizując Polską Drużynę, która 15 maja 2016r. weźmie udział w 2km Marszu.  

Głównym celem projektu i akcji informacyjnej prowadzonej przez Stowarzyszenie Le Rondini jest podniesienie świadomości i propagowanie profilaktyki raka piersi wśród kobiet polskich mieszkających w Rzymie. Statystyki pokazują, że w obliczu choroby wiele kobiet nie podejmuje koniecznych działań, tymczasem odkrycie zmiany w piersi we wczesnym stadium i zgłoszenie się do lekarza daje szansę na przeżycie.

Zachęcamy wszystkie kobiety do odwiedzenia 13 lub 14 maja  Miasteczka Zdrowia oraz 15 maja (wraz z rodzinami i/lub znajomymi) do wspólnego Marszu z Polską Drużyną!
   
Zapisy: Renata: Tel. 327 747 55 62,  E.mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpisowe - min. 15 euro od osoby - na cele "Komen Italia", daje prawo do odebrania torby, w której znajdują się: koszulka, numer i gadżety ufundowane przez Sponsorów. Torba będzie do odebrania w Vilaggio della Salute - Circo Massimo - 13 i 14 maja przez caly dzien oraz 15 maja do 10.00 za okazaniem pokwitowania,  które zostanie wręczone podczas dokonania zapisu i wpłaty.

Przyjdź i przyłącz się do walki z rakiem piersi!
                                                
Renata Kobendzowska - Stowarzyszenie Le Rondini