Twórczość plastyczna uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

Niezwykłe prace plastyczne o ułańskiej fantazji...

 

Rok szkolny 2015/2016 to czas wzmożonej działalności artystycznej naszych uczniów. Kierując się zasadą, iż wychowanie angażujące i integrujące różne rodzaje aktywności – plastyczną, muzyczną, ruchową i literacką - to jeden z warunków prawidłowego rozwoju osobowości dziecka, stwarzamy naszym wychowankom  coraz więcej możliwości artystycznego wypowiania się i rozwijania wrodzonych talentów.

Inspiracją do kolejnego konkursu plastycznego zorganizowanego w bieżącym roku szkolnym było spotkanie z ppłk. Erykiem Jankowskim – żołnierzem 12 Pułku Ułanów Podolskich – który „otworzył naszym uczniom drzwi” do świata ułańskiej fantazji i brawury oraz sprawił, że dzieci zapragnęły przedstawić własną wizję tego świata w pracach pt. „Ułani, ułani malowane dzieci”.

Do konkursu przystąpiło 31 dzieci (prawie 50 % uczniów naszej Szkoły). Wpłynęły 34 prace. Niektóre wykonane zostały z fantazją i rozmachem, inne ręką „artysty” nieśmiałego i poszukującego jeszcze swojej życiowej ścieżki.

WSZYSTKIE są autentyczną, niepowtarzalną wypowiedzią, wprowadzającą dorosłych w krainę dziecięcych spostrzeżeń, wrażeń, uczuć... Dlatego też wszystkie prace zasługują na prezentację.

Agata Rola-Bruni
dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej
przy kościele św. Stanisława B.M.  w Rzymie

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.