To była zabawa: kameralny karnawał klasy I B - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

Z różnych części Rzymu, przy niepewnej pogodzie i szalonym wietrze ostatniej niedzieli karnawału, udało nam się dotrzeć do celu: domu, który jedna z odważnych mam udostępniła na zorganizowanie zabawy karnawałowej dla uczniów klasy Ib Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie.

Z różnych części Rzymu, przy niepewnej pogodzie i szalonym wietrze ostatniej niedzieli karnawału, udało nam się dotrzeć do celu: domu, który jedna z odważnych mam udostępniła na zorganizowanie zabawy karnawałowej dla uczniów klasy Ib Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie. Chciałyśmy podzielić się wrażeniami, pozytywnymi emocjami, które stworzyły niepowtarzalną atmosferę podczas tego spotkania.

Wszystkie początkowe obawy ulotniły się po kilku udanych konkursach. Jak się okazało, długi, wcześniej opracowany plan trzeba było szybko odrzucić w kąt, gdyż energia dzieci była w zupełnie innym rytmie niż słowa na kartce.

Intuicyjnie zaczęłyśmy podsuwać  naszym pociechom zabawy, które zapewne każdy dorosły dobrze pamięta z okresu własnego dziciństwa: skakanie w workach, bieg z piłeczką pingpongową... ale największy odzew dzieci był wtedy, kiedy nasze małe „Ewy” zaczęły karmić rówieśników „Adamów” jabłkiem zawieszonym na wędce - śmiechu było wiele. Były nagrody dla zwycięzców, jak i nagrody pocieszenia.

Szalone mamy

Dzieci bardzo otworzyły się przed sobą, tworząc niewidzialną nić wzajemnej sympatii. Miło było patrzeć, jak pod koniec imprezy same zaczęły wymyślać grupowe zabawy, dając wytchnienie umęczonym mamom, które również brały aktywny udział w konkursach i tańcach. A co najważniejsze - udało się zakończyć zabawę bez potrzeby wzywania malarza do odnowienia ścian!Dorota Kupsch
Klasa Ib
Katolicka Szkoła Podstawowa w Rzymie