Szkolenie LOM w Katolickiej Szkole Podstawowej w Rzymie - Nasz Swiat
24
Śr, luty

Nasze sprawy

20 listopada br. odbyło się w Rzymie pierwsze szkolenie lokalne zorganizowane przez Lidera Lokalnego Ośrodka Metodycznego panią Annę Smolińską.

 

20 listopada br. odbyło się w Rzymie pierwsze szkolenie lokalne zorganizowane przez Lidera Lokalnego Ośrodka Metodycznego panią Annę Smolińską. Spotkanie poświęcone było tożsamości ucznia polonijnego oraz aktywizującym metodom pracy.Szkolenie poprowadził ekspert Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” (ODNSWP) pan Zdzisław Hofman. W spotkaniu, oprócz nauczycieli i rodziców z polskiej szkoły katolickiej, uczestniczyły również p. Iga Gujska – logopeda, językoznawca, współpracownik i ekspert LOM WŁOCHY oraz p. Agnieszka Folcik – kierownik Sobotniej Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria k. Neapolu.


 
Uczestnicy szkolenia zapoznali się z działalnością LOM na terenie Włoch, z zainteresowaniem wysłuchali wykładu p. Zdzisława Hofmana  oraz z dużym zaangażowaniem wzięli udział w części warsztatowej spotkania.
W stylowych wnętrzach Auli Jana Pawła II przy kościele św. Stanisława B.M. odtańczyli nawet poloneza poprowadzonego w sposób autorski przez p. Hofmana.

Wszyscy jednomyśnie wyrazili chęć i potrzebę uczestnictwa w tego typu szkoleniach, które nie tylko podnoszą kompetencje nauczycieli i rodziców, ale przyczyniają się również do wzmocnienia integracji środowiska lokalnego.

Agata Rola-Bruni
dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej
przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie