STREET FOOD czyli wiosenna przechadzka w Cento - Nasz Swiat
16
Pt, kwiecień

Nasze sprawy

Polonia Grill podczas festiwalu street food w Cento.

 

Wiosna jest to okres, kiedy nie tylko budzi się do życia natura, ale również czas, kiedy każdy z nas z chęcią wychodzi na spacery, umawia się ze znajomymi na pikniki czy jakiekolwiek wypady po za miasto aby odpocząć od zwykłej codzienności.  

Ostatnio w Cento miasteczku, położonym w połowie drogi między Ferrarą i Bolonią mieliśmy okazje nie tylko pozwiedzać zabytki i urzec się pięknem i historią tej miejscowości, ale również skosztować potraw rożnych narodowości, dzięki inicjatywie organizacji Platea Cibis - Cibi e Sapori di Strada, która w dniach 22-25 kwietnia była tam obecna. 

Mimo niesprzyjającej pogody zainteresowanie wydarzeniem było spore. 

Oprócz smakołyków typowo włoskich, była możliwość spróbowania kuchni greckiej, bawarskiej, meksykańskiej , argentyńskiej, polskiej, hiszpańskiej, peruwiańskiej i wielu innych. Każda z narodowości przedstawiła swój kraj w formie, która chyba nam wszystkim najbardziej odpowiada,  czyli od strony kulinarnej. 

Ja razem z mężem (widoczni na ostatnim zdjęciu) nie mogliśmy oczywiście nie zagościć u naszych rodaków z POLONIA GRILL, u których mogliśmy zjeść sobie kiełbaski  i szaszłyki z grilla, przepyszny bigosik oraz goloneczkę, była również  świerzynka , którą włosi być może z ciekawości bardzo często się zajadali, ale opinie były pozytywne i o to w sumie chodziło.

 

Kalendarz kolejnych imprez Platea Cibis - Cibi e Sapori di Strada są podawane na ich stronienie na FB link>>.

Działalność naszych rodaków z POLONIA GRILL również można śledzić na FB link>> .

Polecam również stronę na FB EUROPA IN PIAZZA. To coś dla osób zainteresowanych możliwością zakupem tradycyjnych produktów z różnych państw. Nie chodzi tu tylko o produkty spożywcze,  ale również inne typowe wyroby,  takie jak bursztyny z nad Morza Bałtyckiego, mokasynki z Norwegii , szale z Peru, bulby tulipanów z Holandii itp. 

Jolanta Stolarczyk