Stowarzyszenie „Insieme” żegna przyjaciół przed wakacjami! - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

W niedzielę, 21 czerwca br., Stowarzyszenie „Insieme” zorganizowało polski piknik w agriturismo „Terra nostra” w Pratoni di Vivaro Comune di Rocca di Papa. Przybyło około 150 osób.  Już od wczesnego ranka zaczęły licznie przybywać polskie rodziny, aby wspólnie spędzić czas i pożegnać się przed zbliżającym sie urlopem.

Na miejscu czekał na wszystkich polski sklep Aleksandry z  Ladispoli „Sapori dalla Polonia”, w którym można się było zaopatrzyć w nasze polskie produkty.

Po wspólnym grillowaniu Alek Nowak - nasz polonijny piosenkarz i kompozytor - zachęcił wszystkich do śpiewania polskich piosenek, rozpoczynając swój występ piosenka  „Życie to są chwile” i dedykując ją dla naszego przyjaciela Tadeusza Rzepki, który opuścił nas kilka miesięcy temu.

Podczas gdy dorośli śpiewali,  najmłodsi Polonusi korzystali z basenu, placu zabaw i licznych boisk.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Stowarzyszenia „Jaskółki”  m. in. zastępca prezesa stowarzyszenia pani Renata Kobendrowska, Piotr Majchrzak – założyciel Grupy AA w Rzymie oraz właściciele polskiego sklepu z via Trastevere 233  z  Rzymu – Państwo Zalewscy.

Tego rodzaju inicjatywy są wspaniała okazja do lepszego poznania się, do wymiany doświadczeń i poglądów oraz jeszcze głębszej integracji  polonijnego środowiska .

Wspólnie spędzony czas szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnań.

Rozstaliśmy się życząc sobie udanych wakacji i umówiliśmy się, iż  spotkamy się wszyscy na powakacyjnej zabawie tanecznej w ostatnią sobotę września ( 26.09.2015) tradycyjnie już w Pala Cavicchi w Ciampino.

Tekst: Edyta Felsztyńska i Bożena Wróblewska

Zdjęcia: Robert Kowal