Ponad 300 osób bawiło się na polonijnych Andrzejkach w Ciampino - Nasz Swiat
24
Śr, luty

Nasze sprawy

W sobotę 28 listopada 2015 roku Stowarzyszenie “Insieme” zorganizowało  polskie Andrzejki w Ciampino w Pala Cavicchi, na które przybyło ponad 300 osób!


Wieczór rozpoczął się jak zwykle  piosenką “Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”, co wprowadziło obecnych w ciepły, rodzinny nastrój. Oprawę muzyczną zapewnił nam włoski zespół Hunters, który wykonał  utwory muzyki disco z lat 80 i 90, jak również zaskoczył  uczestników wykonaniem w języku polskim ostatnich  przebojów muzyki polskiej.

W tym roku oprócz rozrywki i zabawy  spotkanie to  poświeciliśmy podobnie jak i w poprzednich latach akcji charytatywnej, która na celu miała zebranie  pieniążków dla 9-letniego Jasia – syna naszej koleżanki, który urodził się z ubytkiem 5-go chromosonu. Wiąże się to z tym, iż jest opóźniony intelektualnie i fizycznie: ma problemy  ruchowe, nigdy nie będzie mówił i ma padaczkę.

Pieniążki zebrane podczas  andrzejkowego wieczoru zostaną przeznaczone na tzw. komunikatory obrazkowe, piktogramy - za pomocą których Jaś, będzie miał ułatwiony kontakt ze światem zewnętrznym. Dziękujemy serdecznie wszystkim ludziom dobrego serca, którzy dołożyli swoją cegiełkę  do tego szczytnego celu.

Dziękujemy w imieniu Jasia, jego  rodziców oraz Stowarzyszenia “Insieme”.

Tekst: Bożena Wróblewska i Edyta Felsztyńska
Zdjęcia:  Robert Kowal

Następne inicjatywy Stowarzyszenia “Insieme”:

- Spotkanie opłatkowe - niedziela 13 grudnia 2015 roku godz. 12.00  Kościół Św. Stanisława via Delle Boteghe Oscure Rzym - wstęp wolny.
- Bal Sylwestrowy  2015/2016  - Ciampino Pala Cavicchi - rezerwacja obowiązkowa, liczba miejsc ograniczona. Tel. Bożena 3389245961; Edyta 3286126364.

 

Czytaj także: List-podziękowanie, nadesłany do redakcji Naszego Świata przez mamę Jasia