Najhuczniejsze Andrzejki we Włoszech ze stowarzyszeniem INSIEME - Nasz Swiat
26
Śr, czerwiec

Nasze sprawy

26 listopada Stowarzyszenie “Insieme” jak co roku zorganizowało w Ciampino - Pala Cavicchi zabawę andrzejkową, na którą przybyło prawie 300 osób z Rzymu, okolic oraz różnych zakątków Włoch. 18 grudnia zaprasza na  „Polski opłatek” w kościele św. Stanislawa przy via delle Boteghe Oscure 16, a 31 grudnia na polskiego Sylwestra.

Tegoroczne Andrzejki były bardzo wyjątkowe, gdyż mieliśmy zaszczyt gościć zespół „Marcus” i dj-a Gradka, którzy przyjechali do nas specjalnie z Polski, aby zaprezentować Polonii wloskiej swoje najnowsze utwory. Zespół Marcus powstał w 1995 roku, jego założycielami byli Grzegorz Trzciński i Ireneusz Kubiak. Grupa ma na swoim koncie występy na festiwalach muzyki disco polo i dance w Ostródzie i Koszalinie oraz Gale w Sali Kongresowej. Po 10 latach przerwy Grzegorz Trzciński zreaktywował skład. W 2015 roku do zespołu dołączył Dariusz Duda Rusin. Grupa w swoim dorobku posiada trzy wydane płyty i kilka teledysków. Największe hity zespołu to: „Za wolność”, „Warto młodym być”, „Czerwone wino” i „Szalona malolata”. To właśnie m.in. przy tych przebojach Polonia włoska bawiła się w andrzejkowy wieczór. Wystąpili też goscinnie Alek Nowak i Jakub Wnorowski, czym uświetnili całą imprezę.  

Podczas zabawy zorganizowany został też konkurs tańca; zwyciezcy to Lucyna Kuźmińska i Ryszard Ramowski. Nagrody dla najlepszych par zostały ufundowane przez sklep polski „U Michała”, B&B Teresy Ploch, zespół Marcus oraz Alka Nowaka.

Po tradycyjnym Sto lat” dla wszystkich solenizantów, organizatorki wraz ze wszystkimi uczestnikami zabawy uczcili 5. rocznicę działalności polskiego sklepu „U Michała”, dziękując właścicielom za czynny udział w życiu polonijnym i nieocenioną pomoc w organizacji wszelkich ewentów Stowarzyszenia INSIEME.

Stowarzyszenie INSIEME dziękuje wszystkim uczestnikom za wspanniałą zabawę i zaprasza na „Polski opłatek”, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 12.00  w Rzymie, w kościele św. Stanislawa przy via delle Boteghe Oscure 16.

Natomiast 31 grudnia spotykamy się na Balu Sylwestrowym, jak zwykle w Ciampino - Pala Cavicchi. Wieczór poprowadzi polski dj “A”, który w rytm polskich i międzynarodowych przebojów wprowadzi nas w 2017 rok! 

 

Info i rezerwacja Bożena 3389245961, Edyta 3286126364. Ilość miejsc ograniczona, rezerwacja obowiązkowa. 

Serdecznie zapraszamy! 

Stowarzyszenie INSIEME