Mikołajki w Katolickiej Szkole Podstawowej w Rzymie - Nasz Swiat
24
Śr, luty

Nasze sprawy

5 grudnia br., w duchu przekazywania polskich zwyczajów i tradycji, Rada Rodziców Katolickiej Szkoły Podstawowej w Rzymie zorganizowała mikołajki, w których wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

 

Zaproszony na tę uroczystość Mikołaj obdarował wszystkich drobnymi upominkami.O przesłaniu, iż „każdy może być św. Mikołajem”, pamiętali uczniowie klasy Ia i III. Zgodnie ze starym, szkolnym zwyczajem, tydzień wcześniej zorganizowali losowanie i w czasie mikołajkowej zabawy wymienili się prezentami przygotowanymi w domu.

 

 


 

Klasa Ib bawiła się z Mikołajem w podchody. Po bezbłędnym wykonaniu wszystkich zadań, odnalazła worek pełen niespodzianek. Mikołajkową trasę podchodów przygotowały dla dzieci Mamy: p. Dorota Kupsch i p. Sylwia Kanas-Checconi.

   

 

 


Uczniowie klasy II, choć mocno już przeżywający zbliżającą się I Komunię św., z radością przyjmowali mikołajkowe upominki.

 

 


Najstarsi uczniowie, patrząc z  dystansem na zapał młodszych kolegów, również wzięli udział we wspólnym świętowaniu. Z pełnym entuzjazmem włączyli się do zabawy nauczyciele -  była to dla nich wspaniała okazja, aby powrócić na chwilę wspomnieniami do magicznych chwil z dzieciństwa.
 
Na twarzach dzieci i dorosłych widoczna była wielka radość. Ten miły dzień na pewno będzie przez wszystkich długo wspominany. Pozwolił nam oderwać się od codziennej rutyny i wprowadził nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie dziękujemy Panu Waldemarowi Zientarze za wcielenie się w rolę św. Mikołaja. 

Aneta Kaczmarek – Przewodnicząca Rady Rodziców KSP
Agata Rola-Bruni – Dyrektor Szkoły