Konsul Honorowy RP w Ankonie spotkała się ze społecznością polskiej Ludoteki w Ascoli Piceno - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

Jednym z głównych tematów spotkania była rozmowa na temat pomysłu stworzenia Regionalnej Szkoły Języka i Kultury Polskiej w regionie Marche.

 

2 lutego br.  w Polskiej Ludotece  na via Assisi 2 w Ascoli Piceno odbyło się spotkanie  z panią Cristiną Gorajski, Konsulem Honorowym RP w Ankonie i Anią Czerwińską. Omówiono m.in.  sprawę wspólnego projektu, mającego na celu  stworzenie w przyszłości Regionalnej Szkoły Języka i Kultury Polskiej w regionie Marche.

Grono pedagogiczne Polskiej Ludoteki w Ascoli Piceno przedstawiło rodzicom działalność placówki oraz dotychczasowe sukcesy osiągnięte na polu edukacji polonistycznej.

Podczas zajęć dzieci wykonały mapy Polski, zaznaczyły miejscowości skąd pochodzą ich polskie rodziny. Pani Konsul obdarowała dzieci polskimi słodyczami, a uczniowie przygotowali dla dostojnych gości podarunek w postaci oryginalnego, własnoręcznie wykonanego, Godła Polski.

Polska Ludoteka w Ascoli Piceno
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Strona FB Ludoteki