Jak karnawał to ze stowarzyszeniem INSIEME! - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

Jak co roku Polonia rzymska bawiła się na największych balach karnawałowych we Włoszech tradycyjnie już organizowanych przez Stowarzyszenie “Insieme”.

 

Karnawał 2016 już za nami! Jak co roku Polonia rzymska bawiła się na największych balach karnawałowych we Włoszech tradycyjnie już organizowanych przez Stowarzyszenie “Insieme”.

Ze względu na duże zainteresowanie udziałem w zabawie została ona podzielone na dwa wieczory. Pierwszy bal dobył się 30 stycznia, a drugi 6 lutego br.

Pierwszy wieczór poprowadził niezawodny DJ Francesco, natomiast na drugim wieczorze bawiliśmy się w rytm muzyki polonijnego zespołu JAAR.

W wyborze strojów karnawałowych nasi rodacy wykazali się bardzo dużą fantazją, a sponsorzy szczodrze nagrodzili najciekawsze pomysły.

Głównym sponsorem na obydwu balach był sklep polski “U Michała”, który ufundował pierwsze nagrody: duże kosze z polskimi smakołykami.

Drugie miejsca zostały nagrodzone przez restauracje “I Gabbiani”- kolacją walentynkową dla dwóch par. Nagrodę dla zwycięzców trzecie miejsca ufundowało Stowarzyszenie “Insieme”- bilety dla dwóch par na powielkanocną zabawę taneczną.

O czwarte miejsce zatroszczyła się firma przewozowa “Anmaro” zaoferowała darmową przesyłkę czterech paczek na trasie Włochy- Polska.

Nagrody dla naszych milusińskich przebranych za księżniczki, rycerzy i piłkarzy,  zafundowała księgarnia Katarzyny Kuliny z Rzymu, która podarowała zwycięzcom paczki z polskimi słodyczami.

Zwycięzcy I Balu karnawałowego :
I miejsce : Kruk i Czarna wdowa : Marco Ferrarini i Małgorzata Wójcik;
II miejsce : Fiona - Ewa Cabaj
III miejsce : Charline i Lolly – Daniela Ligenza i Giuseppe Gili
IV miejsce : Kotka – Izabela Strzelczyk oraz diabełek

Zwycięzcy II Balu karnawałowego :
I miejsce : Dama kameliowa – Agnieszka Kowal
II miejsce : para smerfów – Aleksandra Andrzejczyk z mężem
III miejsce : para muszkieterów  oraz  pilot i stewardessa – Agnieszka  Oblakowska i Claudio Perticca ; Paweł Buczkowski i Anna Anula
IV miejsce: rycerz – Mirosław Leśniak ; piratka – Dorota Smaciarz.
 


Z roku na rok  zabawy polonijne organizowane przez Stowarzyszenie “Insieme” cieszą się coraz większą popularnością  nie tylko wśród Polonii rzymskiej ale również wśród Polonii  z różnych zakątków Włoch jak też z Europy.

Częstymi uczestnikami wieczorów polonijnych są przyjaciele z Marche, a w tym roku po raz pierwszy dołączyła do nas stała uczestniczka Zjazdów Polonii Europejskiej – Daniela Ligenza – Gili wraz z mężem z odległego Turynu. Swoją obecnością zaszczycili nas też Polacy z Polski, Szwecji i Francji.

Organizatorki składają serdeczne słowa podziękowania wszystkim , którzy włożyli swój wkład w organizację tych spotkań. Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce sponsorów, którzy jak zawsze nie zawiedli nas swoją hojnością. Serdeczne podziękowania też dla fotografa Roberta Kowala oraz dla Agnieszki Kowal, Lucyny Kuźminskiej, Urszuli Felsztyńskiej i Emili Kręċ.

Następna inicjatywa stowarzyszenia to polski Dzień Kobiet, który odbędzie się w sobotę 12 marca 2016 w Pala Cavicchi w Ciampino, podczas którego Alek Nowak zaprezentuje swoją nową płytę pt. “Powroty”.  Do tańca będzie grał  polonijny zespół JAAR. Dzięki dofinansowaniu ze strony Pala Cavicchi, wyjątkowo w ten wieczór kobiety płacą 25 euro, a mężczyźni 30 euro.

Zapraszamy serdecznie. Info i rezerwacja Bożena 3389245961; Edyta 3286126364.

Tekst: Edyta Felsztyńska i Bożena Wróblewska
Zdjęcia: Robert Kowal

Strona FB Stowarzyszenia INSIEME>>