Blog Agnieszki Gorzkowskiej nominowany do prestiżowego konkursu - Nasz Swiat
23
Pt, sierpień

Wiadomości

Zaledwie nieco ponad rok temu Agnieszka Gorzkowska, tłumaczka, nauczycielka,  mama dwójki nastolatków, znana wileu z was  jako autorka rubryki „Włoski na wesoło” w „Naszym Świecie”  założyła swój blog wloskicafe (http://wloskicafe.blogspot.it). Nasza polska super blogerka, mieszkająca od lat w Como,  w nietuzinkowy sposób  przedstawia ciekawostki z życia Włochów, ich kultury i języka.

Czytaj także: Świat według Agnieszki Gorzkowskiej – wywiad z autorką bloga włoskicafe.

Blog <naszej> Agnieszki został zgłoszony przez przez czytelników do międzynarodowego i prestiżowego konkursu  The Top 100 Language Lovers 2012 competition w kategorii Language Learning Blogs, zorganizowanego przez portale bab.la link i Lexiophiles link, którego celem jest wyłonienie 100 najlepszych językowych blogów: link.

Poprzez  bezpośrednie głosowanie, które odbędzie się w dniach od 15 do 28 maja na nominowane blogi i strony językowe czytelnicy wyłonią laureatów – najlepsze blogi poświęcone językowi lub językom. Konkurencja jest bardzo duża, jak podają organizatorzy, w zeszłym roku oddano ponad 45 tys. głosów.

Redakcja „Naszego Świata” od samego początku kibicuje wszystkim działaniom pisarskim Agnieszki Gorzkowskiej i gorąco zachęcamy wszystkich Polaków, miłośników języka włoskiego, aby głosowali na wloskicafe.blogspot.com!

Wkrótce podamy w jaki sposób będzie można oddać głos!

Danuta Wojtaszczyk