Zamiłowanie do malarstwa sprawiło, że została królową profesjonalnego manicure - Nasz Swiat
26
Śr, styczeń

Polacy we Włoszech

Agnieszka Podjacka ma 33 lata. Przyjechała do Włoch 10 lat temu i osiedliła się w północnej części kraju - w małym miasteczku Somma Lombarda. Od zawsze miała ogromne zamiłowanie do malarstwa i makijażu, ale dopiero 8 lat temu odkryła swoją pasję, jaką jest profesjonalny manicure.

Agnieszka Pdjacka wykonuje profesjonalny manicure od 8 lat / fot. arch. prywatneMieszkasz we Włoszech od ponad 10 lat. Co spowodowało, że zdecydowałaś się na zmianę kraju?
Muszę przyznać, że byłam lekko znudzona "szarą” Polską, ale nie planowałam od razu przeprowadzki do innego kraju. Do Włoch wyjechałam na wakacje i już tutaj zostałam.

Od ilu zajmujesz się profesjonalnym manicure?
Od zawsze miałam zamiłowania do malarstwa i makijażu i wszystkiego co się z tym kojarzy. Juz w szkole podstawowej malowałam farbami na szkle i tworzyłam rożnego rodzaju obrazy. Ta pasja popchnęła mnie później w stronę kosmetyki. Profesjonalnie manicurem zajmuje się od 8 lat.

Zajmujesz się rekonstrukcją, odbudową paznokci, a także manicurem 3D. Na czym on polega?
Zajmuję się wszystkim, co dotyczy paznokci. Czyli ich rekonstrukcją, odbudową, zdobieniem oraz utwardzeniem. Rekonstrukcja polega na przedłużeniu paznokci. Można rekonstruować na szablonach bądź na tipsach, w zależności od wymagań klientki. Odbudowa, jak sama nazwa na to wskazuje, polega na odbudowaniu bazy paznokciowej po uszkodzeniach mechanicznych.
 

Czytaj także: Co pomoże na zniszczone pracą ręce?

Wykonujesz także manicure przy użyciu lakierów żelowych, jaka jest jego zaleta? Czy nie niszczy płytki paznokci?
Tak, używam rownież lakierów żelowych i hybrydowych. Jest to nowa amerykańska metoda. Jej zalety to przede wszystkim niższa cena. Nakłada się na paznokcie jak zwykły lakier z różnicą, że utrzymuje się na płytce paznokciowej dłużej niż zwykły lakier, bo aż ponad dwa tygodnie. Czy lakier hybrydowy nie niszczy paznokci? Jeśli jest poprawnie nałożony i zdjęty to pazurki pozostają nienaruszone, ale ja osobiście nie jestem jego zwolenniczka.

Czym jest Gel UV?
Żel UV jest najbardziej popularną i rozpowszechniona metoda utwardzania paznokci na terenie Włoch.

Na czym polega utwardzanie płytki paznokcia?
Utwardzanie płytki paznokcia polega na nałożeniu odpowiedniego materiału, które sprawi, ze paznokieć pozostanie utwardzony na jakiś czas. Zależy to od rodzaju utwardzaczy. Do takich należy przede wszystkim akryl. Paznokieć pozostaje utwardzony aż do 6 tygodni. Po czym trzeba akryl zdjąć i nałożyć nowy lub dopełnić ponieważ widać tzw. odrost. Osobiście nie wykonuje dopełnienia po trzech tygodniach, wolę estetycznie lepszy wygląd paznokcia po nowym nałożeniu akrylu. Koszt jest taki sam, nie ma w tym absolutnie żadnych uszkodzeń paznokcia i wygląd jest bardzo naturalny....i po

Jaką szkołę skończyłaś i jakie kursy są potrzebne, by móc wykonywać tego rodzaju manicure?
Ukończyłam Podyplomowa Szkołę Ekonomiczna. Wiem, wiem, nie ma ona nic wspólnego z moja praca (śmiech). Tak wyszło. Zamiłowanie do artystycznego malowania i zdobienia przezwyciężyło iI przy pierwszej okazji propozycji pracy nie zawachałam się. Aby wykonywać paznokcie we Włoszech należy posiadać świadectwo kosmetyczki bądź technika zdobienia paznokci. Ja osobiście ukończyłam kursy specjalistyczne w tej dziedzinie.

Co mogłabyś doradzić dziewczynom, które chciałyby zajmować się zawodowo profesjonalnym manicure?
Dziewczynom, które marzą o wykonywaniu mojej pracy, polecam przede wszystkim specjalistyczne kursy i targi, na których są zawsze obecne nowe trendy. W tej branży nie można się zatrzymać. Ja codziennie uczę się czegoś nowego. Im wiecej się uczę, tym lepiej pracuję i tworzę nowe paznokcie.

Dziękuję bardzo za rozmowę.

rozmawiała Anna Malczewska
 

Jeżeli zainteresowała Cię historia Agnieszki i jej praca, odwiedź jej stronę: Aganails