Rowerem do Manoppello - Nasz Swiat
27
So, luty

Polacy we Włoszech

Maja Kruczek (4 lata) i Filip Kosowski (2 lata) bardzo cierpią. Zespół Williamsa to schorzenie bardzo rzadkie, mało znane, a przy tym niezwykle drogie w leczeniu. Dzieci i ich rodzice są stałymi bywalcami gabinetów lekarskich i szpitali. Zespół Williamsa obejmuje choroby ciała, ale dotyka też psychiki. Dlatego rozwój dzieci powinien przebiegać pod nadzorem wielu lekarzy-specjalistów.

Szczególnie ważne są turnusy rehabilitacyjne, w których Maja i Filip powinni regularnie brać udział. Wiążą się one jednak z ogromnymi kosztami. A oprócz turnusów jest jeszcze wiele innych ważnych potrzeb. Są to potrzeby naglące. Roczny koszt leczenia każdego z chorych dzieci to ponad 35 tys. zł.

Pomoc zaproponował Bartek Łuczak, postanowił wyruszyć z Polski do Włoch rowerem. Chce zwrócić uwagę, że taka choroba istnieje i pomóc dwójce dzieci, które cierpią na Zespół Williamsa - Filipowi z Płocka i Mai z Żyrardowa. Będzie to jego druga taka podróż.
- Gdy planowałem wyruszyć na pierwszą wyprawę, trafiłem na opis wędrówki Grzegorza Pyrgiela. Połączył rowerową przygodę z akcją „Złotówka za kilometr”, której celem była pomoc dzieciom. Spodobał mi się pomysł - tłumaczy.

Bartek jest nauczycielem, mieszka w Olsztynie. Tam spotkał koleżankę, której córka choruje na Zespół Williamsa. Ona skontaktowała go z rodzicami dwójki dzieci, które też cierpią na tę chorobę. - Wspólnie postanowiliśmy, że właśnie dla nich zbierzemy pieniądze. Założyłem specjalną stronę internetową, można tam znaleźć wszystko na temat dzieci i całej akcji, także wskazówki jak pomóc Mai i Filipowi - tłumaczy.
W podróż do Włoch wyruszył 25 lipca z Olsztyna. Planuje przejechać około 5 tys. km w ciągu dwóch miesięcy. Organizator nie chce, by ktoś pomyślał, że w jakiś sposób zarabia na tej akcji. Koszty podróży pokrywa z własnej kieszeni.

Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na:
- Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, PKO S.A. I/O Warszawa, nr konta: 75 1240 1037 1111 0010 0957 3199 z dopiskiem - Kosowski Filip - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
- Agnieszka Krajewska ul. Mireckiego 103/25, 96-300 Żyrardów nr konta: 46 1020 1055 0000 9502 0138 9485, z dopiskiem - Pomoc dla Mai Kruczek

Adres strony internetowej: www.rowremdomanoppello.info