Polsko – Włoskie Koło Kulturalne w Striscia la Notizia - Nasz Swiat
13
Pn, lipiec

Polacy we Włoszech

25 maja członkowie Polsko–Włoskiego Koła Kulturalnego otrzymali zaproszenie ze studia nagrań Striscia la Notizia, nadawanego przez Canale 5.

Stanowiło to doskonałą okazję, aby wśród publiczności uczestniczyć w przygotowaniu trzech edycji tego popularnego programu telewizyjnego, a w przerwach między poszczególnymi odcinkami poznać satyryków Ficarra i Picone i odkryć, kto występuje  przebrany w kostium słynnego Gabibbo.

Nasza obecność w studio wzbudziła spore zainteresowanie zebranych; pytano o dotychczasowe osiągnięcia naszego stowarzyszenia, o cele organizacji  polsko-włoskiej, o Polaków  zamieszkałych w Lombardii. Chociaż Polska pozostaje we Włoszech wciąż mało znaną częścią Europy, to ku ogólnemu zaskoczeniu  jeden z pracowników pochwalił się znajomością... Łagiewnik i dziennika świętej Faustyny Kowalskiej.

Na pożegnanie podarowaliśmy autorom „Striscia la Notizia” ilustrowane przewodniki po Polsce, nie tylko na pamiątkę tego sympatycznego wieczoru , ale  przede wszystkim jako zaproszenie do zwiedzenia  naszego kraju.

Barbara Głuska–Trezzani

Więcej informacji na temat Polsko–Włoskiego Koła Kulturalnego w Lombardii na www.circoloitpol.eu