My się zimy nie boimy i karnawał obchodzimy! - Nasz Swiat
13
Pn, lipiec

Polacy we Włoszech

Pod tym hasłem 11 lutego 2012 roku w Pala Cavicchi w Ciampino odbył się kolejny bal karnawałowy Polaków z Rzymu i Castelli Romani,  zorganizowany tradycyjnie już przez Bożenę Wróblewską i Edytę Felsztyńską ze Stowarzyszenia  „Insieme” z Rocca di Papa.

Pomimo bardzo mroźnej pogody tego wieczoru przybyło około 200 osób wraz z naszymi najmłodszymi uczestnikami balu, przebranymi za najprzeróżniejsze bajkowe postacie.

Także wielu dorosłych wyróżniały  ciekawe  stroje karnawałowe, a najbardziej zachwycił wszystkich  tzw. „zakon małoużywanych dziewic”,  na czele z Panem Jozefem  przebranym za księdza oraz  pięcioma paniami przebranych za siostry zakonne. Oryginalność pomysłu oraz wspaniałe tańce całej szóstki zauroczyły wszystkich obecnych i to  sprawiło, iż właśnie oni wygrali  konkurs na „najciekawszy strój ” karnawałowy - cała szóstka otrzymała 50% zniżkę na następną imprezę, która odbędzie się  21 kwietnia 2012 roku.

 

Honorowymi gośćmi wieczoru byli członkowie sekcji polskiej Forum International TV: reporterki Magdalena Kolczyńska i Julia  Chwala  oraz operator kamery Robert Mol. Podczas wieczoru filmowano imprezę, a Magdalena Kolczyńska przeprowadziła wywiad z organizatorkami karnawału na temat wieloletniej działalności stowarzyszenia oraz jego głównych celów którymi są : integracja Polaków na terenie  Rzymu i Castelli Romani, wzajemna pomoc w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów, przekazywanie  różnych informacji jak też dbanie zawsze i wszędzie o dobre imię Polski i Polaków.

Imprezę tradycyjnie już prowadził niezawodny  DJ Francesco, urozmaicając całość wieczoru tańcami w wykonaniu własnym.
Podsumowując tę bardzo udaną inicjatywę trzeba przyznać, iż przysłowie „Polak potrafi” w pełni potwierdziło się właśnie tego dnia, a odwaga Polaków oraz chęć bycia  razem mile zaskoczyły nie tylko same organizatorki spotkania, ale też dyrekcję kompleksu Pala Cavicchi.

Zdjęcia i tekst: Edyta Felsztyńska i Bożena Wróblewska

{gallery}galleries/ciampino_luty2012{/gallery}