Look of The Year 2010 - sukces Polek we Włoszech - Nasz Swiat
28
N, luty

Polacy we Włoszech

11 września w Taorminie, w pięknej oprawie Teatru Antycznego odbył się światowy finał Look of The Lear 2010, o zwycięstwie którego marzą dziewczyny myślące o karierze modelki. W gali finałowej zwyciężyła Karolina Mikołajczyk z Warszawy.

Kilka tygodni temu w Łodzi prezentowały się najpiękniejsze Polki, Rosjanki, Białorusinki i Ukrainki. Swe wdzięki pokazywały na wybiegu ustawionym na ulicy Piotrkowskiej. Kandydatki walczyły o bilet na ogólnoświatowy finał Look of The Lear, który odbył się we Włoszech. Pojechało siedem najpiękniejszych dziewczyn - cztery Polki i trzy Rosjanki.

We Włoszech spotkały się najpiękniejsze dziewczyny z całego świata, które marzą o karierze modelki. W wielkim finale - w Teatrze Antycznym na Sycylii - zwyciężyła Polka, Karolina Mikołajczyk z Warszawy. Dwa tytuły przypadły Rosjankom. Julia Kołoła zdobyła "Look of The Year Style", a Olga Sakanova "Look of The Year Beauty".

Dobrze wypadły też łodzianki. Olga Piętakiewicz i Angelica Benarek przeszły przez włoskie preeliminacje i awansowały do finału, w którym wystąpiło tylko dwadzieścia wybranych z niemal setki dziewcząt.

Na scenie teatru antycznego grecko-rzymskiego wystąpiła Anastacia. Pojawili się także: Massimo Ranieri, Antonello Venditti, Gianna Nannini, Francesco Guccini, Diana Krall, kompozytor i muzyk Ryiuchi Sakamoto, Zucchero, Sugar Fornaciari i Simply Red, a na końcu angielski gwiazdor, Elton John, który z utworem  ”Candle in the Wind” otworzył włoską ekspedycję prosto z pięknego Teatro Antico i pobliskiego wulkanu Etny. (jar)