Kasia Smutniak wraca do pracy - Nasz Swiat
28
N, luty

Polacy we Włoszech

Pod koniec czerwca minie rok od śmierci Pietro Taricone, męża polskiej modelki i aktorki Kasi Smutniak, która po śmierci ukochanego poświęciła się całkowicie wychowaniu ich córki Sophie. Teraz Polka zdecydowała się na powrót do pracy.

Kasia Smutniak / kadr z filmu "From Paris with Love"Pod koniec roku będziemy mogli zobaczyć Kasię Smutniak w filmie telewizyjnym o przygodach Robinsona Crusoe, gdzie zagra główną rolę kobiecą.

Przełom w życiu polskiej aktorki po śmierci Pietro nastąpił po prawie trzech miesiącach od śmierci męża, kiedy Kasia zdecydowała się na udzielenie pierwszego wywiadu dla włoskiej edycji tygodnika „Vanity Fair”.

W wywiadzie Smutniak opowiedziała o życiu bez partnera i o momencie kiedy musiała powiedzieć swej 6-letniej córeczce Sophie o śmierci jej taty.

W poruszający sposób Polka opowiedziała o 8-letnim związku z Pietro, o miłości, kryzysach i pasjach, które ich łączyły.

Na początku maja Kasia razem z córeczką była w Nepalu, gdzie starała się zrealizować wielkie marzenie męża: stworzenie fundacji, która będzie nosić imię Pietro Taricone, której głównym celem będzie pomoc nepalskim dzieciom.

Czytaj także: Zamiłowanie do skoków ze spadochronem rozdzieliło ich na zawsze

 

 

Polska aktorka, chcąc złagodzić ból po śmierci męża zamierza także sprzedać wybudowany przez Pietro dom.

Pietro Taricone zmarł 29 czerwca 2010 r. Dzień wcześniej aktor, na oczach Kasi i sześcioletniej wówczas córki Sophii, upadł ze spadochronem na ziemię z prędkością 80 km/h.

Czytaj także: Trzy miesiące po tragedii

Kasia Smutniak urodziła się w Warszawie w 1979 roku. Do ukończenia szkoły średniej mieszkała w Pile. Po maturze zdecydowała się wyjechać zagranicę do pracy jako modelka. Do wyboru miała Londyn, Barcelonę i Rzym. Na początku pojechała do Londynu, ale pogoda jej nie odpowiadała, dlatego postanowiła przyjechać do Rzymu, w którym się zakochała.

Zaczynała na wybiegu jako modelka. Po wygraniu konkursu piękności w Polsce, Kasia Smutniak została zauważona przez włoską agencję „Why Not” i trafiła do Włoch. W 2002 roku została twarzą TIM (operator telefonii komórkowej).

Na szczęście młoda Kasia nie miała problemów z dostosowaniem się do życia poza Polską. W dzieciństwie przyzwyczaiła się do cygańskiego życia w różnych miejscach. Poza tym aktorka mówi o sobie, że nigdy nigdzie nie zapuszcza na stałe korzeni.

Kilka lat kariery na wybiegu dały jej wielkie możliwości, ale to nie było to, co chciała robić. W wieku 25 lat zdecydowała się spróbować szczęścia w aktorstwie. Ten zawód, jak sama przyznała, był jej marzeniem od dzieciństwa, choć rodzina do dziś nie przestaje mówić, że chcieli żeby ich Kasia była stomatologiem.

Anna Malczewska