Kasia Smutniak w Dzień Dobry TVN - Nasz Swiat
13
Pn, lipiec

Polacy we Włoszech

W najbliższy weekend będzie można zobaczyć w programie Dzień Dobry TVN wywiad Magdy Mołek z modelką i aktorką - Kasią Smutniak.

Polka opowie m.in.: o wypadku jej męża, Pietro Taricone, do którego doszło dwa lata temu, podczas skoku ze spadochronem.

Kasia Smutniak urodziła się w Warszawie w 1979 roku. Do ukończenia szkoły średniej mieszkała w Pile. – Zaraz po maturze zdecydowałam się wyjechać zagranicę do pracy jak modelka – powiedziała w jednym z wywiadów – miałam do wyboru Londyn, Barcelonę i Rzym. Na początku pojechałam do Londynu, ale pogoda mi nie odpowiadała, dlatego postanowiłam przyjechać do Rzymu, w którym się zakochałam.

Zaczynała na wybiegu jako modelka. Po wygraniu konkursu piękności w Polsce, została zauważona przez włoską agencję „Why Not” i trafiła do Włoch. W 2002 roku została twarzą TIM (operator telefonii komórkowej). Na szczęście młoda Kasia nie miała problemów z dostosowaniem się do życia poza Polską. W dzieciństwie przyzwyczaiła się do cygańskiego życia w różnych miejscach. Poza tym aktorka mówi o sobie, że nigdy nigdzie nie zapuszcza na stale korzeni.

Czytaj także: Zamiłowanie do skoków ze spadochronem rozdzieliło ich na zawsze

Kilka lat kariery na wybiegu dała jej wielkie możliwości, ale to nie bylo to, co chciała robić. W wieku 25 lat zdecydowała się spróbować szczęścia w aktorstwie. Ten zawód, jak sama przyznaje był jej marzeniem od dzieciństwa, choć rodzina do dziś nie przestaje mówić, że chcieli żeby ich Kasia była stomatologiem.
W 2009 modelka została twarzą włoskich perfum „Idole d’Armani” Giorgio Armani, a kilka miesięcy temu wszedł na ekrany kin, zarówno w Polsce jak i we Włoszech, film z Kasią Smutniak, w którym zagrała u boka samego Johna Travolty. Chodzi o „Pozdrowienia z Paryża”. Produkcja z udziałem amerykańskiego gwiazdora postawiła Kasię Smutniak w świetle reflektorów na arenie międzynarodowej.

Smutniak zwiazana byla z Taricone ponad 8 lat. W 2004 roku przyszła na świat ich córeczka - Sophia. (mam)