Euro 2012: Polacy w Mediolanie wspólnie kibicowali naszej reprezentacji - Nasz Swiat
13
Pn, lipiec

Polacy we Włoszech

Mecz Czechy – Polska,  czyli wspólne oglądanie rozgrywek piłkarskich Polonii mediolańskiej

16 czerwca 2012 było ważną datą dla wszystkich Polaków, głównie ze względu na odbywające się w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012. Grupa Młodych Związku Polaków w Mediolanie z tej okazji zorganizowała wspólne oglądanie meczu Czechy- Polska.

Na spotkanie przybyło liczne grono miłośników sportu, a przede wszystkim naszego kraju. Wśród zgromadzonych gości byli Polacy, Włosi, Hiszpanie oraz reprezentant Wielkiej Brytanii. Wszyscy kibice mieli na sobie stroje w biało-czerwonych barwach  lub z logo polskiej reprezentacji.

Na dźwięk Hymnu Narodowego Polski, który inaugurował rozpoczęcie meczu,  zebrani w mediolańskiej kafejce Polacy i przyjaciele narodu polskiego jednomyślnie wstali i pełną piersią odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” wraz z reprezentacją Polski i kibicami wrocławskiego stadionu.

Każdy miał świadomość jak ważny był to mecz. We wcześniejszych starciach Biało-Czerwonym udało się zremisować z Grecją i Rosją. Gdyby pokonali rywali, wywalczyliby awans do ćwierćfinału Euro 2012.

Podczas trwania rozgrywek piłkarskich zgromadzeni goście wspólnie spędzili czas na włoskiej kolacji kibicując jednocześnie polskiej reprezentacji.

Nie obyło się bez rozmów na tematy sportowe, a także dotyczące wspólnych doświadczeń,  związanych z życiem i pracą we Włoszech.

 

Niestety Biało-Czerwoni pomimo zaciętej walki przegrali z Czechami, co ostudziło emocje panujące podczas spotkania.

Niewątpliwie jednak czas wspólnie spędzony był owocny w nowe znajomości i pozostanie niezapomniany dla każdego z uczestników.

Pragniemy dodać jako ciekawostkę, że Jaś, jeden z młodych członków  Związku Polaków w Mediolanie, był  gościem radia RTL 102.5 i wspólnie z Giallapa's Band komentował wszystkie trzy mecze drużyny polskiej.

Tekst: Marta Boroń

Zdjęcia: Renata Jachna

Grupa Młodych Związku Polaków w Mediolanie
www.polonia-milano.org