Alicja walczy o tytuł Miss Primavera - Nasz Swiat
05
N, lipiec

Polacy we Włoszech

Alicja Zielińska mieszka od 8 lat w Motta Sant'Anastasia nieopodal Katanii. Kilka miesięcy temu dostała się do konkursu piękności Miss Primavera, którego finał odbedzie się w maju. Do tego czasu można oddać głos na piękną Polkę, wchodząc na jego oficjalną stronę.

29-letnia Alicja miała zatrzymać się tutaj na kilka tygodni, a została wraz z koleżanką aż 3 miesiące.
- Na Sycylię przyjechałam z koleżanką na wakacje. Podczas pobytu poznałam mojego męża – wspomina Alicja i dodaje – nie chciałam się tutaj z nikim wiązać, ponieważ nie myślałam o przeprowadzce do Włoch. Nie znałam włoskiego, poza tym byłam w trakcie studiów.

- Widywaliśmy się coraz częściej i minęło prawie 5 lat od naszego ślubu – mówi. – Mamy piękną, trzyletnią córeczkę i psa, którego kupiliśmy w Polsce, także mój mąż mieszka z trzema kobietami i do tego Polkami (śmiech).

Alicja ukończyła w Warszawie Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej, jednak nie pracuje w swoim wyuczonym zawodzie.
- Jakiś czas temu byłam tłumaczem w amerykańskiej bazie wojskowej w Sigonelli, a teraz o czasu do czasu pracuję jako modelka – przyznaje Polka.

W listopadzie ubiegłego roku 29-latka dostała się do drugiej edycji konkursu piękności Miss Primavera.
- To był przypadek. Znalazłam reklamę konkursu w internecie i postanowiłam, dla żartu zapisać się, ale nie mogłam na stronie imprezy wgrać moich zdjęć – tłumaczy. – Postanowiłam dać sobie spokój, ale na drugi dzień otrzymałam wiadomość od organizatora, który pytał mnie, czy jednak nie zdjecyduję się na wzięcie udziału w konkursie, ponieważ widział moje zdjęcia, które bardzo mu się spodobały.

W jaki sposób można oddać głos na polską kandydatkę?
- Wystarczy wejśc na mój profil, zamieszczony na stronie konkursu:  – mówi Ala, prosząc czytelników „Naszego Swiata” o doping.

Głosy na młodą Polkę można oddawać do maja. W konkursie można wygrać m.in.: profesjonalnie zrobioną stronę internetową laureatki oraz różnego rodzaju sesje zdjęciowe.
- Wygrana w konkursie nie zmieni mojego życia, ponieważ traktuję go jako przygodę i dobrą zabawę, jednak będzie mi niezmiernie miło, jeżeli rodacy będą popierać moją kandydaturę – stwierdza na koniec Zielińska.

Anna Malczewska