Stowarzyszenie Le Rondini na Międzynarodowym Festiwalu Zupy w Rzymie - Nasz Swiat
01
Pn, marzec

Nasze sprawy

12 kwietnia w Rzymie odbył się VIII Międzynarodowy Festiwal Zupy – organizowany cyklicznie w kwietniu, w Casale Garibaldi - siedzibie "La Città dell’Utopia".

Festiwal Zupy wymyślili Francuzi. Pierwszy raz imprezę zorganizowano w Lille, w wielokulturowej dzielnicy Wazemmes w 2001 roku. Obecnie Festiwale Zup organizowane są na całym świecie.  

Z Lille do Polski, do Krakowa, pomysł przywiózł Leopold Wojtan i Teatr KTO Jerzego Zonia, który zorganizował wielkie Święto Zupy w Krakowie.

We Włoszech odbywa się on tradycyjnie od 2006 r. w Bolonii (Stowarzyszenie Oltre), a do Rzymu trafił dwa lata później dzięki Servizio Civile Internazionale.

 

Podczas rzymskiego festiwalu - stowarzyszenia, rodziny i osoby pojedyncze przygotowują różne rodzaje zup, które można spróbować bezpłatnie. W trakcie degustacji odbywają się koncerty, konkursy i happeningi. Organizowany jest także konkurs na najlepszą zupę, w którym udział może wziąć każdy, dla kogo gotowanie jest zawodem, przyjemnością czy pasją.

Stowarzyszenie Le Rondini przygotowało na degustacjęKapuśniak z boczkiem i grzybami oraz Krupnik (wersja gluten free - z kaszągryczaną). Nasze zupy bardzo smakowały uczestnikom Festiwalu. Miło było słyszećod wielu osób, że odwiedzili Polskęlub chcieliby tam pojechać wkrótcejako turyści.

Iwona Bigos - Stowarzyszenie Le Rondini

Więcej zdjęć oraz informacji na temat stowarzyszenia Le Rondini można znaleźć TUTAJ