Recital Rafała Blechacza w Mediolanie - Nasz Swiat
21
N, styczeń

Nasze sprawy

3 marca w Konserwatorium mediolańskim wystąpił Rafał Blechacz zaproszony już po raz kolejny przez Società del Quartetto.  Niekwestionowany zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego  (oraz wszystkich czterech nagród specjalnych ) w 2005 roku, polski pianista jest ulubieńcem mediolańskiej publiczności, wielokrotnie porównywanym do Rubinsteina i Polliniego. Podkreśla się niezwykły talent młodego Polaka porównując muzykę w jego wykonaniu do „najczystszej  poezji” czy też do „szlachetnych pereł”.

Program recitalu w tym roku objął utwory Bacha i Beethovena  w części pierwszej oraz mazurki, walce i polonezy Chopina w części drugiej recitalu.

Kilkakrotnie wywoływany na scenę przez owacyjnie żegnającą go publiczność, Blechacz wykonał na bis „Intermezzo” Brahmsa.

Jak zwykle przy okazji występu Rafała Blechacza, członkowie Koła Kulturalnego udali się do jego garderoby z bukietem róż. Zostaliśmy przyjęci przez artystę bardzo serdecznie; w czasie rozmowy zwierzył się nam, że niebawem ukończy pisanie pracy doktorskiej z filozofii muzyki, a obrona  tejże powinna  odbyć się jesienią.

Niestety długo nie można było się cieszyć spotkaniem ze słynnym rodakiem, bo pomimo późnej pory czekały na niego jeszcze tłumy wielbicieli pragnących otrzymać upragniony autograf.                  

Barbara Głuska-Trezzani

Polsko – Włoskie Koło Kulturalne w Lombardii