Reaktywacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Kobiet Polskich we Włoszech - Nasz Swiat
01
Pn, marzec

Nasze sprawy

Polka Roma - Międzynarodowe Stowarzyszenie Kobiet Polskich we Włoszech czeka na panie, które chcą promować kulturę polską na Półwyspie Apenińskim oraz nieść pomoc słabszym.
 

Włoski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Polka International z siedzibą w Szwecji (www.polkainternational.com) powstało w 2003 roku. Głównym celem organizacji jest promocja kultury polskiej we Włoszech, ale przez wiele lat prezes Polka Roma – Dorota Mróz pomagała kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i organizowała ich powroty do Polski. Oprócz tego stowarzyszenie organizowało wiele imprez polonijnych przy muzyce, jak Pikniki Polonijne, niedzielne polskie obiady, itp.

- W chwili obecnej stowarzyszenie przechodzi reorganizację - mówi redakcji Dorota i dodaje – mam nadzieję, że zyskamy nowych członków, przede wszystkim kobiety, które chcą promować naszą kulturę tutaj. Polka Roma jest stowarzyszeniem żeńskim, , nie znaczy to jednak, że panowie nie są mile widziani jako sympatyzujący i może np. sponsorzy.

- W najbliższej przyszłości chcemy zorganizować wystawę zbiorową twórców polonijnych- kontynuje prezes. - Pierwszym krokiem do tego było powołanie grupy na ArtPolonia na znanym wszystkim portalu społecznościowym - dodaje.
 

Osoby chętne do zapisania się do Stowarzyszenia zapraszamy do odwiedzenia profilu stowarzyszenia TUTAJ.
 

opr. Anna Malczewska