Polska drużyna na rzymskim Marszu Różowej Wstążki - Nasz Swiat
27
So, luty

Nasze sprawy

17 maja br. członkinie, przyjaciele i znajome Stowarzyszenia  "Le Rondini" wzięły udział jako POLSKA DRUŻYNA  w 2 kilometrowym Marszu  „Race for the Cure Roma” ("Bieg po Zdrowie", w Polsce "Marsz Różowej Wstążki"), organizowanym we Włoszech przez Komen Italia.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie Polskiej Drużyny (do której zapisało się w tym roku ponad 40 osób) była Renata Kobendzowska a Kapitanem Honorowym po raz czwarty  została Stefania Maj. W tym roku towarzyszyły Jej dwie "Donne in Rosa" -  Joanna i Krystyna. Stefania i Krystyna wygrały walkę z rakiem piersi, Joanna właśnie ją  rozpoczęła.  Nasza Drużyna  była widoczna z daleka wśród wielu tysięcy uczestników dzięki biało-czerwonym flagom i gadżetom i pozdrawiana na Starcie oraz na Mecie przez Organizatorów.

Projekt współfinansowany ze środków polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Patronat Medialny:  Nasz Świat - dwutygodnik informacyjny dla Polaków we Włoszech i portal internetowy, MojaBancarella - polonijny portal internetowy w Italii, Polacy we Włoszech - polonijny portal internetowy w Italii.

Przypominamy, ze głównym celem „Race for the Cure” jest upowszechnianie  profilaktyki raka piersi oraz udzielenie wsparcia kobietom, które zmagają się z nowotworem. “Race for the Cure” przypomina,  że profilaktyka to pierwszy i jeden z najważniejszych  kroków w walce z rakiem.

Także w tym roku dzięki tej akcji wiele kobiet po raz pierwszy zdecydowało się na badania!   

W Polsce, w maju jest organizowany Projekt "BĄDŹ ZDROWA, MAMO. ZBADAJ SIĘ",  polega on na zorganizowaniu konkursu  plastycznego dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Zadaniem dzieci jest narysowanie laurki dla mamy na Dzień Matki, poprzez którą proszą Mamy o przeprowadzenie badań profilaktycznych.

W dniu Święta Matki wszystkim Mamom składamy życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności i zadowolenia ze swych córek i synów.     

Bądźcie zdrowe Mamy! Zbadajcie się!

Iwona Bigos - Stowarzyszenie Le Rondini