Miss Italia Nel Mondo: Mamy sześć kandydatek - Nasz Swiat
13
Pn, lipiec

Nasze sprawy

Jeszcze kilka dni temu organizatorzy specjalnej edycji konkursu Miss Italia Nel Mondo, informowali, że do wprowadzonej po raz pierwszy konkurencji dla cudzoziemek mieszkających we Włoszech, nie zapisała się żadna Polka. Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalną listę kandydatek, wśród których jest sześć Polek.

 

Do dnia dzisiejszego do konkursu zapisały się: 22-letnia Dominka B. z regionu Lazio, 21-letnia Agnieszka J. z Sardynii, 23-letnia Roksana K. z Campanii, 20-letnia Evelin R. z Emilia Romagna, 22-letnia Maja M. z Lazio oraz Alicja W. z Calabrii.

W chwili obecnej do wzięcia udziału w konkursie zapisało się 230 dziewcząt. Najwięcej z nich pochodzi z   Rumunii (31), Ukrainy (20), Niemiec (15), Brazylii (16), Rosji  (12) i  Albanii (11), Mołdawii (9) i Szwajcarii (11), Maroko (9), Kuby (12) oraz Polski (6).

W konkursie Miss Italia del Mondo mogą wziąć cudzoziemki, przynajmniej od roku zamieszkałe we Włoszech,  w wieku   18-26 lat. Zgłoszenia można dokonać do 24 lipca poprzez stronę internetową www.missitalia.it/MissItalianelMondo.aspx.

26 lipca w Rzymie odbędą się pierwsze eliminacje pretendentek i z 230 kandydatek zostanie wybranych jedynie 20 dziewcząt, które wezmą udział w Finale w Montecatini Terme.
Wydwanictwo Stranieri in Italia Srl (wydające nasz dwutygodnik) objęło patronatem medialnym ww. wydarzenie.

Anna Malczewska