Dominika Zamara otrzymała polonijnego Oskara! - Nasz Swiat
28
Wt, czerwiec

Nasze sprawy

Złote Sowy to prestiżowa nagroda  przyznawana co roku przez Klub Inteligencji Polskiej w Wiedniu dla wybitnych osobowości wśród Polonii, wyróżniających się aktywnością, kulturą osobistą i postawą społeczną.

Tego polonijnego Oskara w kategorii Muzyka za osiągnięcia artystyczne w 2012 roku otrzymała nasza Dominika Zamara! W latach ubiegłych Złotą Sowę odebrali m.in. takie znane osobistości jak Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Piotr Beczala.

Gala wręczania statuetek odbędzie się 23 marca br. w Wiedniu. Natomiast dzień później Dominika Zamara wykona recital wraz z wybitną polską piosenkarką Ewą Paprotną.

Z serca gratulujemy Dominice otrzymania tego jakże prestiżowego wyróżnienia. Uważamy, że w pełni na nie zasłużyła. Dominika Zamara swoją pracą artystyczną nie tylko rozsławia dobre imię Polski i Polaków w świecie, ale też pięknie reprezentuje również nas, Polaków we Włoszech. Podbija serca ludzi nie tylko swoim fenomenalnym głosem, ale też życzliwością, o czym świadczy imponująca liczba koncertów charytatywnych, w których bierze udział każdego roku.

Już za kilka dni, 3 lutego br.  będzie można posłuchać Dominiki Zamary w Bazylice Padre Pio w Pietrelcina.  Akompaniować jej będzie wybitny Maestro, pracujący w TV Rai Vince Tempera.

 

Redakcja