Czwarte urodziny polskiego sklepu „U Michała” w Rzymie - Nasz Swiat
05
So, grudzień

Włochy

Właściciele sklepu organizują z tej okazji przyjęcie „urodzinowe”, na którym będzie można skosztować polskich produktów.

 

Cztery lata temu, 2 grudnia 2011 roku Michał i Dorota Zalewscy otworzyli sklep polski w samym sercu Rzymu. W tym roku (6 grudnia) już po raz czwarty właściciele sklepu organizują z tej okazji przyjęcie „urodzinowe”, na którym będzie można skosztować polskich produktów.

Otwierając sklep cztery lata temu nie podejrzewali, że znani będą prawie w całych Włoszech. Michał i Dorota Zalewscy decydując się na „stworzenie” kolejnego punktu handlowego z polskimi produktami, działało już wtedy kilka sklepów polskich nie myśleli, że to właśnie ich sklep przy Viale Trastevere 233 stanie się punktem odnośnym dla wielu rodaków.

Od samego początku czynnie włączają się w życie polonijne we Włoszech, sponsorując różnego rodzaju inicjatywy stowarzyszeń polonijnych w Rzymie i nie tylko. Należy wymienić tutaj przede wszystkim: Finały WOŚP we Włoszech i Zjazdy Polonii Europejskiej.

To ludzie o wielkim sercu, a ich sklep to także miejsce wytchnienia dla wielu rodaków.

- Odwiedzają nas aktorzy, ludzie kultury i sportowcy. Nasz sklep jest też ostoją dla zwykłych, tak jak i my, ludzi i tych, dla których los był mniej łaskawy i nie mają się gdzie podziać.

Każdego traktujemy w specjalny sposób. Rozmawiamy i bardzo często spędzamy z naszymi klientami miło czas. Wszyscy jesteśmy zabiegani, ale mimo pogoni i zmęczenia codziennym życiem, odczuwamy potrzebę zatrzymania się choć na chwilę w spokojnym miejscu i właśnie takim miejscem jest nasz sklep – mówi Michał Zalewski.

Klientami sklepu są nie tylko Polacy. Zaglądają tam również Włosi oraz obywatele innych narodowości.

- Naszymi klientami są przede wszystkim Polacy i z myślą o nich otworzyliśmy ten sklep. Na zakupy przychodzi również dużo par mieszanych, studentów amerykańskich, pracowników ambasad różnych państw. Mamy klientów z Ukrainy, Rumunii, a nawet Japonii – kontynuuje właściciel sklepu i dodaje - jednak, co cieszy nas bardzo, zagląda do nas coraz więcej Włochów, i nie przychodzą wyłącznie po Żubrówkę, czy pierogi. Stają się naszymi stałymi klientami, kupującymi prawie wszystkie nasze produkty. Bardzo często zdarza się, że proszą o przepisy na dania polskie i potem wracają i opowiadają, jak zaimponowali swoim gościom. W ten sposób zyskujemy kolejnych klientów.

Państwo Zalewscy nie planują przyszłości, ponieważ jak mówią “bardzo ciężko jest w dzisiejszych czasach coś zaplanować. Naszym pragnieniem jest to, aby nasz sklep wciąż się rozwijał tak, jak do tej pory i żeby przybywało klientów zadowolonych z naszych usług”.

Przypominamy, że jak każdego roku od początku grudnia, w sklepie polskim „U Michała” (viale Trastevere 233, tel.: 340 724 8203) można składać zamówienia na polskie produkty świąteczne.

Anna Malczewska