LIBRATUS: Bezpłatna edukacja dla polskich dzieci za granicą - Nasz Swiat
24
Cz, maj

Polska

Prawdziwie polska szkoła, wystawiająca polskie świadectwa. Bezpłatna. Zajęcia przez Internet. 

 

Młode małżeństwa mieszkające na stałe we Włoszech i odwiedzające rodziców parę razy do roku to dzisiaj rzeczywistość wielu polskich rodzin. Coraz więcej małych Polaków dorasta z daleka od kraju ojczystego, a ich dziadkowie martwią się, że nie będą w stanie porozumieć się z własnymi wnukami. Jest jednak sposób na to, żeby mali emigranci nie tracili kontaktu z językiem polskim. W Rzymie, Mediolanie czy Turynie - wszędzie tam, gdzie mieszkają i pracują Polacy istnieje możliwość uczestnictwa w polskiej szkole za pośrednictwem Internetu. Wszystko dzięki projektowi edukacyjnemu Polskie Szkoły Internetowe Libratus

Ten darmowy projekt powstał z myślą o polskich rodzinach, które nie chcą rezygnować z przekazania dzieciom dziedzictwa, kultury i tradycji. Dzięki nowym technologiom Libratus umożliwia realizację programu polskiej szkoły w każdym zakątku świata, a co najważniejsze, daje szansę na doskonalenie mowy ojczystej.

Zajęcia w ramach projektu Libratus odbywają się o dowolnej porze dnia. To rodzic w oparciu o Internetową Platformę Edukacyjną pełni rolę nauczyciela. Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy profesjonalnych materiałów dydaktycznych – scenariuszy lekcji, gier, zabaw i filmów – które zostały przygotowane przez polskich pedagogów. Najmłodsi dzięki Polskim Szkołom Internetowym Libratus uczą się przedmiotów obowiązujących w polskiej szkole, mają też stały kontakt z nauczycielami. Swoją wiedzę dziecko może doskonalić na cotygodniowych zajęciach on-line – Webinariach. 

Tak jak w każdej polskiej szkole stacjonarnej, uczniowie Libratusa otrzymują legitymację szkolną, a po zdanym egzaminie końcoworocznym także świadectwo i promocję do następnej klasy. Jeśli rodzina zdecyduje się na powrót do Polski, uczeń może bez problemu kontynuować naukę w ramach tutejszego systemu oświaty. 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus mają już kilka tysięcy zadowolonych absolwentów z całego świata, którzy płynnie posługują się językiem polskim. Projekt współtworzą polskie szkoły partnerskie, polonijne szkoły sobotnie i organizacje - wszystko w trosce o powszechny dostęp do darmowej polskiej edukacji. Szczegóły na temat rekrutacji na nowy rok szkolny można znaleźć na stronie www.libratus.edu.pl.

Liczba miejsc na naukę w projekcie jest ograniczona.

 

 

Polskie Szkoły Internetowe Libratus

www.libratus.edu.pl