Wykrętne odpowiedzi, kłamstwa, niedomówienia - tak radzą sobie osoby, którym trudno jest odmawiać. Awantura lub „strzelanie focha” wynikają z kolei z nieumiejętności przyjmowania odmowy.
Rak prostaty to wciąż temat tabu
Już od kilku lat listopad jest miesiącem, w którym głośno mówi się o potrzebie wykonywania regularnych badań pod kątem nowotworu prostaty i jąder. Testy te znajdują się dopiero na 24. miejscu wykonywanych przez panów badań, wynika z danych SALTUS Ubezpieczenia.
Ta choroba to nadal problem. 75 proc. chorych nie ma prawidłowej diagnozy
Co godzinę w Polsce z powodu tej choroby umierają dwie osoby!
Trening bez wysiłku. Jak chodzić efektywnie?
Aż 10 000 kroków, czyli ok. 6-8 km dziennie – taką odległość zdrowy człowiek powinien przemierzyć każdego dnia. Chodzenie to jeden z najtańszych i najmniej wymagających rodzajów aktywności fizycznej. Nie istnieją żadne ograniczenia, nie potrzeba również specjalnych predyspozycji. Dzięki chodzeniu możemy zarówno poprawić kondycję, jak i stan swojego zdrowia. Czynność ta pozwala na ustabilizowanie ciśnienia krwi, dotlenienie organizmu, obniżenie poziomu złego cholesterolu, wzmocnienie i wysmuklenie mięśni, poprawienie krążenia i pracy serca, zmniejszenie poziomu stresu i spalenie kalorii. W jaki sposób chodzić, aby poprawić swoje zdrowie i kondycję?
Ekspert: antybiotyki nie działają przeciwgorączkowego, pomogą tylko w zakażeniach bakteryjnych
Ekspert: antybiotyki nie działają przeciwgorączkowego, pomogą tylko w zakażeniach bakteryjnych.
Swetrowy must have tegorocznej jesieni
Wraz z nadejściem jesiennej pory na rynku modowym pojawiają się swetrowe nowości. Tym razem odkrywamy naszą kobiecość pokazując plecy. Oto nasze modne zestawienia.
Masz słabą kondycję? To może być objaw choroby
Kiedy wchodzimy po schodach i mamy lekką zadyszkę, często wydaje nam się, że jesteśmy przecież coraz starsi, więc to nic poważnego. Niestety, takie objawy powinny być dla nas alarmem. Bardzo często świadczą o tym, że mamy przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Powinniśmy zgłosić się wtedy do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o skierowanie na badania spirometryczne lub skierowanie do pulmonologa.