Ewa Minge przeprowadza się do Włoch - Nasz Swiat
30
Śr, wrzesień

...z wielkiego świata

Polska projektantka mody postanowiła zamieszkać w Mediolanie.

Ewa Minge podczas pokazu mody w Nowym Jorku w 2012 roku / foto: alfeminile.com2 października polska projektantka oświadczyła w programie Dzień Dobry TVN, że za kilka miesięcy chce już na stałe zamieszkać we Włoszech, a dokładniej w Mediolanie.
- Tylko moje dziecko zda maturę to dwoma nogami, a na razie tylko jedną nogą będę mieszkała na stałe w Mediolanie. Ja jadę tam żyć, więc jak będę tam żyła, to będę tam pracowała. Włochy są moim drugim domem. Wielu Włochów mi powiedziało, że ja jestem taką polską Włoszką i powinnam zostać we Włoszech – wyznała.

Warto przypomnieć, że od stycznia 2008 roku dwa razy w roku Minge prezentuje swoje kolekcje obok znanych domów mody jak Christian Dior i Giorgio Armani podczas Tygodnia Mody Haute couture w Paryżu. W maju 2008 roku na Festiwalu Filmowym w Cannes prezentowała swoje kolekcje.Od września 2010 dwa razy w roku bierze udział w pokazach Ready-to-Wear organizowanych podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Od 2009 roku przewodzi Creative Group i zajmuje się wzornictwem przemysłowym, współpracując między innymi z takimi firmami jak: Classen, Eurofirany, Villa Natura, Marmorin, Vileroy and Boch. (ma)