Makijażowe trendy sezonu - Nasz Swiat
24
N, styczeń

Moda

Po letnim sezonie, przepełnionym tęczowymi makijażami, nadszedł czas na jesień.

W tym sezonie, dominującymi trendami w makijażu są dramatyczne, mocno ciemne usta w kolorze owoców leśnych - jeżyn, malin i jagód. Na powiekach natomiast dominują odcienie szlachetnych metali, takich jak złoto, srebro, miedź oraz głęboka zieleń, granat, śliwka i pomarańcz. Tej jesieni tzw. kolor block rządzi nie tylko w trendach odzieżowych, ale również i na powiekach. Zarówno duże plamy jednej barwy jak i kilka kolorów przechodzących tonowo z jednego w drugi.

W dzisiejszej modzie, zarówno w stroju jak i wyglądzie, widzimy silny wpływ lat 60-tych. Od kilku sezonów, nieustającym trendem są tzw. ’Smokey Eyes’ - makijaż dość ciężki - polecany głównie na wieczór i weekendowe wyskoki. Polega on na nakładaniu na siebie poszczególnych warstw cieni - od jasnych szarości do czarnego lub stalowego koloru. Poszczególne kolory należy dobrze rozcieniować, aby warstwy nie były widoczne. Nakładamy szarości od zewnętrznego kącika, po wewnętrzny, wyjeżdżając poza powiekę, niemalże pod sam łuk brwiowy. Następnie, najciemniejszy cień na zewnątrz oka, najjaśniejszy na wewnętrzny kącik. Ciemny cień nakładamy również delikatnie pędzelkiem pod oko, robiąc kreskę. Zamiast szarości i czerni, można użyć innych kolorów królujących w tym sezonie.  Na koniec, podkreślamy górną powiekę czarną kredką lub eyeliner’em, i nakładamy tusz na rzęsy. Dla chętnych eksperymentowania z makijażem - tej jesieni możemy sobie pozwolić na malowanie grubej kreski w geometryczne kształty i domalowanie dodatkowych akcentów np. w postaci kropki na dolnej powiece.
Sekretem jest wyraźne podkreślenie oka, wyrażając głębię spojrzenia.

Nigdy nie zapominaj o brwiach! Nadal dominują grube i krzaczaste, oczywiście zawsze utrzymane w nienagannym porządku.

Co do mocnych ciemnych ust,  królujących w sezonie jesiennym tego roku, należy dobrać właściwy odcień do swej urody i koloru oczu - jeśli nie jesteś pewna, która szminka pasuje do ciebie najlepiej, zapytaj o radę sprzedawczynię, lub wybierz się na zakupy wraz z przyjaciółką, która pomoże ci w wyborze. Pamiętaj jednak, aby zdecydować się na ten kolor, w którym czujesz się najwygodniej i najbardziej sexy... Jeśli jednak nie jesteś przekonana, co do akcentowania ust - zacznij od błyszczyku, do którego możesz dodać odrobinę szminki, równomiernie rozprowadzając na ustach pędzelkiem.

Jeżeli wraz z przyjaciółkami wybieracie sie na imprezę, na której chcecie zabłysnąć,  służę radą i wskazówkami! Wykonam dla was pokaz makijażu połączony z nauką. Jest to również świetne urozmaicenie wieczoru panieńskiego, urodzin w gronie kobiecym oraz doskonały prezent dla przyszłej panny młodej!

Pod moim kierunkiem wykonasz swój profesjonalny makijaż. Wspólnie przeglądniemy twoją kosmetyczkę, dobierzemy odpowiednie produkty i kolory.

Moja strony internetowa www.charismaticmakeup.com
adres email: charismaticmakeup(at)gmail.com

Ania Gastol