Idealny płaszcz dla każdej sylwetki - Nasz Swiat
17
N, październik

Moda

Poprzedni artykuł został poświęcony wyprzedażom, tym razem chciałabym pozostać w temacie promocji i skupić się na pozytywnej cesze panujących przecen. Wyprzedaże zimowe to najlepszy czas, aby zaopatrzyć się w płaszcz o rozsądnej cenie, który posłuży nam również w następnym sezonie i przede wszystkim będzie przystosowany do naszej sylwetki.
Przedstawiam propozycje płaszczy (w promocyjnych cenach) dla pań o różnych typach sylwetek.

Sylwetka korpulentna
- płaszcz dla takiego typu powinien charakteryzować się następującymi cechami:szerokie klapy, wcięty w talii, skośne kieszenie, od bioder do dołu forma trapezu.


Sylwetka masywna i zaokrąglona
- idealny płaszcz dla tej sylwetki powinien mieć: wąskie klapy, lekko wcięty w pasie, prosty do dołu, poziome kieszenie.


Sylwetka szczupła
- w przypadku takiej sylwetki, pani może przebierać w fasonach płaszczy: klasyczny płaszcz z paskiem, kołnierzem i bocznymi kieszeniami albo -płaszcz o linii A (kapa).


Sylwetka niska
- najlepszym rozwiązaniem będzie okrycie wierzchnie z jednorzędowym zapięciem:płaszcz wąski na całej długości lub krótka kurtka z paskiem lub bez i kołnierzem szalowym.


Sylwetka wysoka
- płaszcze dla osób wysokich nie powinny mieć smukłej formy, gdyż jeszcze bardziej wydłuża sylwetkę, warto zainwestować w dyplomatkę czy płaszcz o fasonie militarnym.

tekst: Agnieszka Łepek*

źródło zdjęć: mango.com, stradivarius.com, zara.com


* Celem pracy Agnieszki jest pomoc osobom w odnalezieniu swojego stylu zaczynając od analizy sylwetki, poprzez przegląd szafy, a kończąc na wspólnych zakupach. Jeszcze do niedawna młoda personal shopper pracowała z klientami w Polsce, teraz przeprowadziła się do Włoch (nieopodal Rzymu) i pragnie pomagać Polkom mieszkającym we Włoszech. Jeżeli jesteś zainteresowana pomocą Agnieszki Łepek, zadzwoń do niej: +39 3206273947 lub odwiedź jej blog: http://womenblessfashion.blogspot.it