Opowieść komandosa z SEAL Team Six, o tym jak wytropili Osamę Bin Ladena - Nasz Swiat
28
N, luty

Kultura

Nasz Świat i Woblink polecają: Snajper. Opowieść komandosa SEALTeam Six, Howard E. Wasdin, Stephen Templin

Team Six - elitarny oddział Navy SEAL. Ludzie, którzy wytropili i zabili najgroźniejszego człowieka świata - Osamę Bin Ladena.

 

To pierwsza książka napisana przez komandosa Team Six i jedyna, która daje bezpośredni dostęp do świata elity elit służb specjalnych. Howard E. Wasdin pokaże wam, jak wygląda rekrutacja do Komando Foki. Pozwoli wam poczuć ból najbardziej morderczego treningu świata. Zdradzi szczegóły najtrudniejszych i najdramatyczniejszych misji (m.in. tej w Somalii, którą widzieliście w filmie "Helikopter w ogniu"). Opowie, jak z perspektywy komandosa wyglądał atak na kryjówkę Osamy Bin Ladena.

To najbardziej wybuchowa książka tego roku.

„Poczułem przyjemne kopnięcie karabinu. Pocisk trafił bojownika w bok klatki piersiowej, wchodząc z jego prawej strony, a wychodząc z lewej. Przeciwnik dostał konwulsji, zachwiał się na nogach, po czym runął w tył do wnętrza budynku i tak już pozostał. Natychmiast ponownie przyłożyłem oko do celownika i powróciłem do obserwacji. Gramy dalej. Wszystkie inne myśli wyparowały. Ja i mój win mag stanowiliśmy jedno. [...] Do mnie należało namierzyć i trafić nieprzyjaciela. Nie był to pierwszy raz, kiedy zabijałem dla ojczyzny. I nie będzie ostatni. Kilka następnych minut upłynęło mi na obserwacji okolicy. Ponad 700 metrów ode mnie pojawił się nagle facet z RGP na ramieniu, szykując się do odpalenia pocisku w stronę śmigłowców. Gdybym go zdmuchnął, byłby to najdalszy śmiertelny strzał w mojej karierze. Gdybym spudłował...”

”Legendarny supertajny SEAL TEAM SIX. Pogromcy Osamy Bin Ladena pokazani po raz pierwszy od środka oczami snajpera! Literatura faktu najwyższej próby” Gen. Sławomir Petelicki .